KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13358020
nr 1335 8020
Ella Wanner
(1887-1962), Sverige
Oljemålning, "Studie av lilla mam". Signerad. Olja på pannå, 41x36 cm, oramad
Ella Wanner, svensk bildkonstnär född 1887, död 1962.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:55:36
29/6 18:46:24
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer